Gitar Kursu

Gitar, parmakla veya pena ile çalınan, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türüdür. Gitar tüm dünyaya İspanya’dan  yayılmıştır.

Klasik gitar ise diğerlerinin atası olarak tanımlanabilir. Klasik gitarlarda gövde kısımda bir ses deliği bulunur. Altı telli olup kalın olan 3 tel çelik, ince 3 tel ise naylondur. Sağ elin görevi daha fazladır. Genelde klasik ve flamenko tarzı müziklerde kullanılır. Klasik gitarı öğrenmek isteyen öğrenciler nota,akor metotlarını öğrenerek derse başlarlar.

Akustik gitar ise  klasik gitara benzer ancak hacim olarak daha büyük fakat ses olarak daha küçüktür.Tellerinin tamamı metal olan modelleri pena ile çalındığı gibi; alttaki üç teli naylon olan modelleri tırnakla da çalınabilir.Akustik gitar,pop,rock ve hafif  batı müziği tarzı müziklerde kullanılır.Akustik gitar dersi alan bir öğrenci aynı zamanda klasik ve elektro gitar çalma becerisine de sahip olacaktır.

Elektrogitar ahşap kasası elektro manyetiklerle donanmış  güçlü  amfilikatörlere bağlanan bir gitar türüdür.Büyük kitlelere hitap etmesi açısından önemli bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır.Kitle müziklerinde çok seslilik ve çok renklilik  müziği uzak noktalara iletmek öncelikli olduğu için rock,caz,metal ve pop müzik gruplarında yol gösterici enstrümandır.

Bas gitar, çoğunlukla dört teli olan ve kalın ses veren telli bir çalgıdır. Günümüz müziğinin vazgeçilmez enstrümanlarından biridir. Bas gitar, elektrik ve akustik olarak ikiye ayrılır.Bas gitar partisyonları fa anahtarı ile yazılır. Normal bir gitardan daha kalın tellere ve daha uzun bir ölçeğe sahip olan bas gitarın gövdesinin elektrik baslarda ön, akustik baslarda yan tarafında ton ve sesi değiştirmeye yarayan bir eşitleyici bulunur. Bas gitar, Rock, Metal, Caz, Pop, Blues,  Funk ve R&B gibi müzik türlerinde kullanılır.

Gitar derslerimize 6 yaş üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler katılabilirler.Eğitim süresince klasik gitarı alt yapısı ile öğrenme, teknik çalışmalar, ellerin koordineli çalışması ve nota eğitimi ile birlikte ünlü bestecilerin eserlerini seslendirebilir  duruma geleceksiniz.

2018-10-13T16:53:07+00:00

Soli-Sanat-Akademisi-Biz-Kimiz